Skip to main content

Finał Ligi SMS w Ostrowcu Świętokrzyskim 13-14.05.2022

Uczniowie  LXII  Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. gen. Broni Władysława Andersa w Warszawie na co dzień reprezentujący barwy UKP Polonii Warszawa  zdobyli czwarte miejsce w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu, co jest doskonałym wynikiem. Zwyciężyła szkoła z Bielan, przed Oświęcimiem i Lublinem.

Zajęta przez nas pozycja to bardzo dobry wynik, mając na uwadze fakt, że dwie drużyny które zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce korzystają z zawodników na co dzień reprezentujących  AZSy.

Finałowa runda została rozegrana na olimpijskiej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Były to bardzo trudne i emocjonujące zawody – szczególnie dla maturzystów, którzy w weekend zamiast przygotowywać się do kolejnych egzaminów mężnie rywalizowali na pływalni. Niezwykłym jest, że wszyscy nasi maturzyści wzięli udział w tych zawodach.

Bardzo dobrze zaprezentował się Jan Zubik. Jako najstarszy zawodnik wziął na siebie ciężar prowadzenia drużyny i wystartował w najcięższych konkurencjach zawodów tj.:

• 4 x 100 zmiennym – 🥉 miejsce.

Został drugim zawodnikiem zawodów w stylu motylkowym.

Królową żabki została Zofia Tymińska, która zwyciężyła na 200 klasycznym i była druga na 100. Dołożyła jeszcze zwycięstwo na 50 dowolnym. Trzecia zawodniczka zawodów w stylu klasycznym.

Na uwagę zasługują także wyniki:

Macieja Gulińskiego, który zajął 🥈 miejsce na 200 i 100 dowolnym oraz 50 motylkowym. Drugi zawodnik zawodów w stylu dowolnym.

Mateusza Łupińskiego – 🥈 miejsce na 100 i 200 klasycznym. Drugi zawodnik zawodów w stylu klasycznym.

Piotra Kowalczyka – 🥉 miejsce na 50 grzbietowym

Aleksandry Klusek – 🥉 miejsce na 200 motylkowym. Trzecia zawodniczka zawodów w stylu motylkowym.

Sztafety w składzie:

4 x 200 dowolnym – 🥉 miejsce: Tymińska Zofia, Król Gabriela, Szredzińska Gabriela, Klusek Aleksandra

4 x 100 dowolnym – 🥈 miejsce: Guliński Maciej, Zubik Jan, Łupiński Mateusz, Kowalczyk Piotr

4 x 200 dowolnym – 🥈 miejsce: Guliński Maciej, Łupiński Mateusz, Kowalczyk Piotr, Zubik Jan

4 x 100 zmiennym – 🥉 miejsce: Styś Aleksander, Łupiński Mateusz, Zubik Jan, Guliński Maciej

To były ostanie szkolne zawody dla najstarszych uczniów, którzy kończą naukę w Andersie. Aleksandrze Szyszko, Maciejowi Gulińskiemu, Piotrowi Kowalczykowi, Mateuszowi Roguskiemu i Janowi Zubikowi dziękuję za piękne sportowe chwile jakie razem przeżyliśmy. Życzę Wam powodzenia w dalszej karierze sportowej.

Teraz czas na młodszych zawodników, którzy będą stanowili trzon reprezentacji w nowym sezonie: Aleksandra Klusek, Gabriela Król, Małgorzata Sobiecka, , Karolina Strządała, Zofia Tymińska, Jan Lucow, Mateusz Łupiński, Maciej Olewniczak oraz Aleksander Styś.