Skip to main contentUczniowski klub pływacki

Polonia warszawa

DLACZEGO warto wybrać UKP POLONIA WARSZAWA?

Rok 2023*

Rok 2022*

Rok 2021*

Rok 2020

W 2020 r. nie odbyły się Mistrzostwa Polski. Zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Rok 2019*

Rok 2018*

*Łączna liczba medali zdobyta przez zawodników podczas Letnich i Zimowych MP (kategorie 14, 15, 16, 17-18-lat i Seniorzy)

 

 

UKP Polonia Warszawa plasuje się w pierwszej dziesiątce klubów pływackich w Polsce (według klasyfikacji punktowej Letnich i Zimowych Mistrzostw Polski).

Każdego roku zawodnicy klubu osiągają wiele sukcesów indywidualnych oraz grupowych na arenie polskiej i międzynarodowej.

W 2019 roku zdobyliśmy tytuł Klubowego Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców, a w 2021 roku 3 miejsce.

Szkoły, z którymi współpracuje klub mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniu sportowców. Wśród wychowanków obu szkół jest wielu uznanych sportowców – medalistów mistrzostw Europy, świata, Igrzysk Olimpijskich.

Kadra i sportowcy

Doświadczona kadra trenerska realizuje program szkoleniowy oparty na wieloletniej praktyce, który jest  przekazywany młodszym terenom, często wychowankom i byłym zawodnikom klubu. 

Sportowcy traktowani są z szacunkiem i zrozumieniem, a program jest precyzyjnie dopasowany do rozwoju, potrzeb i możliwości młodego organizmu. Poza standardowymi treningami zawodnicy mają możliwość uczestnictwa w obozach i wyjazdach szkoleniowych, aby mogli jak najlepiej rozwijać swój potencjał.

  ZAWODY I OBOZY

  Jako klub bierzemy udział we wszystkich zawodach organizowanych przez Warszawsko – Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki, Polski Związek Pływacki oraz międzynarodowe związki pływackie. Nasi zawodnicy startują w zawodach już od drugiej klasy szkoły podstawowej.

  W każdym roczniku klub organizuje 2-3 zgrupowania szkoleniowe w Polsce lub za granicą. Na obozach sportowcy mają treningi pływackie oraz zajęcia ogólnorozwojowe na lądzie. Zawodnicy przechodzą wzmożone szkolenie techniczne z zakresu stylów pływackich, elementów startowych jak i motywacyjnych.
  TRENERZY

  Nasi trenerzy to wykwalifikowani specjaliści, posiadający odpowiednie przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zespół trenerski to połączenie doświadczenia z młodością. Atut, który stanowi o sile naszego Klubu.

  Piotr Jan Piotrowski

  Trener

  Trener koordynator a zarazem Prezes naszego Klubu. Odpowiada za realizację szkolenia sportowego w UKP Polonia Warszawa. Absolwent AWF, były zawodnik Legii Warszawa, jeden z najlepszych trenerów pływania w Polsce. Jako trener, pracując w Zespole Szkół Sportowych przy ulicy Konwiktorskiej, prowadził z sukcesami przyszłych olimpijczyków, m.in. Łukasza Gąsiora – wielokrotnego złotego medalistę Mistrzostw Polski oraz dwukrotnego mistrza Europy Juniorów (2004 Lizbona), olimpijczyka z Pekinu; Zosię Klepacką – olimpijkę z Pekinu, brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Londynie w windsurfingu, w gimnazjum trenującą pływanie; Agnieszkę Żebrowską trenującą pływanie w gimnazjum, a w liceum wioślarstwo zdobywając srebrny medal w konkurencji dwójek podwójnych na Mistrzostwach Świata; Karolinę Szczepaniak – wielokrotną złotą medalistkę Mistrzostw Polski Juniorów, rekordzistkę Polski na dystansach 200 i 400 m stylem zmiennym, olimpijkę z Pekinu. Największą satysfakcję daje mu możliwość przygotowania i ukształtowania młodych ludzi do sięgania po najwyższe laury, nie tylko w pływaniu i w sporcie. Trener Piotrowski od lat zaraża dzieci i rodziców bakcylem wszelkich rodzajów aktywności sportowej i turystycznej. Idol młodzieży. W dowód uznania otrzymał tytuł szlachecki SIR Piotr Piotrowski.

  Janusz Lew-Mirski

  Trener

  Nauczyciel w LXII Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Gen. Broni Władysława Andersa. (SMS Warszawa). Z UKP Polonia Warszawa związany od 2018 roku. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie przy ulicy Konwiktorskiej. 18 lat wyczynowego treningu pływackiego oraz startów w KS Polonia Warszawa (pod opieką Trenerów Mistrzów i Rekordzistów Polski, Medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz Olimpijczyków), AZS AWF Warszawa (pod opieką Pawła Słomińskiego – Trenera Mistrzów, Medalistów wszystkich imprez rangi Mistrzowskiej oraz Igrzysk Olimpijskich), Hillenbrand Aquatics of Tucson (pod opieką Sergio Lopeza Miro – Medalisty Olimpijskiego, Mistrzostw Świata i Europy, Mistrza Stanów Zjednoczonych, Rekordzisty Europy i Stanów Zjednoczonych, Trenera Mistrzów i Medalistów Olimpijskich oraz medalistów Mistrzostw Kontynentalnych, a także rekordzistów swoich krajów).Medalista Mistrzostw Polski, meetingów międzynarodowych oraz członek Kadry Narodowej; Reprezentował barwy RKS SKRA Warszawa na poziomie Ekstraligi oraz I ligi rugby. Czołowy zawodnik grup wiekowych w triathlonie oraz uczestnik Mistrzostw Świata na dystansie IRONMAN 70.3 w Australii w 2016 roku.Trener Mistrzów i Rekordzistów Polski m.in.: Jan Zubik, Daria Zielińska, Klaudia Tarasiewicz, Krzysztof Matuszewski, Julia Wróbel, Bartosz Antczak, Maria Murawska. Prowadzi grupę rocznika 2003-2005.

  Kuba Kurek

  Trener przygotowania motorycznego

  Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie, gdzie rozwijał się jako zawodnik piłki nożnej, ale również jako człowiek.

  Swoje dotychczasowe doświadczenie nabrał pracując w dyscyplinach zespołowych, między innymi w 4-ligowej Zabkovii Ząbki czy Mszczonowiance Mszczonów.

  Aktualnie pracuje w Centrum Przygotowania Indywidualnego, gdzie pracuje z młodymi zawodnikami, którzy chcą zostać w przyszłości profesjonalnymi sportowcami.

  Dominika Karolak

  Trenerka

  Karolina Korzeniowska

  Trenerka

  Trenerka pływania II klasy, absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, ratowniczka WOPR, instruktorka narciarstwa zjazdowego, windsurfingu oraz trenerka triathlonu (pływanie i biegania).
   Z UKP Polonia związana od 2021 roku. Jest odpowiedzialna za zawodników z rocznika 2010, 2014 i 2015. Jej zawodniczki były powoływane do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.
  Poprzednio trenerka pięcioboju nowoczesnego kategorii U13 w STPP „CWKS” Legia.

  Maciej Białek

  Trener, specjalista od stylu klasycznego

  Najlepszy w Polsce specjalista od stylu klasycznego. Jego zawodnik Marcin Stolarski zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Wychowawca rekordzistów Polski. Zdarzało się, że jego czterech zawodników pojawiało się w jednym finale A w stylu klasycznym Mistrzostw Polski Seniorów. Absolwent AWF Warszawa. Z UKP Polonia Warszawa związany od 2017 roku. Nauczyciel w Liceum Mistrzostwa Sportowego nr 62. 

  Karolina Żarnowska

  Trenerka

  Absolwentka studiów magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. Swoją przygodę z pływaniem zaczęła w wieku 3 lat, traktując ten sport jako zabawę. W wieku 8 lat zaczęła pływać jako zawodniczka. W swojej karierze reprezentowała dwa kluby pływackie: UKS-Pingwiny Warszawa oraz MKS Polonii Warszawa. Trenowała triathlon w klubie G-8 Bielany Warszawa, a jej osiągnięciem są medale Mistrzostw Polski. Była reprezentantka AZS AWF Warszawa, zdobywająca medale w Akademickich Mistrzostwach Polski. Bierze udział w Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu oraz zawodach triathlonowych startując ze swoimi zawodnikami. Rozpoczęła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia sportu. Stara się zarażać zawodników swoją pasją i pokazywać jak ważna jest umiejętność pływania. Jest pogodna i ciepła, ale również wymagająca.

  Grzegorz Kircun 

  Trener

  Wychowanek KS Polonii Warszawa i Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Andersa w Warszawie. Absolwent AWF Warszawa. Doświadczony pedagog. Od 2017 roku trener UKP Polonia Warszawa. Wielokrotny medalista i rekordzista Polski w pływaniu. Wychowawca wielu mistrzów i rekordzistów Polski w kategorii młodzików i juniorów w BUKS Warszawa i UKP Polonia Warszawa m.in.: Jana Zubika, Darii Zielińskiej, Klaudii Tarasiewicz, Krzysztofa Matuszewskiego, Julii Wróbel, Bartosza Antczaka, Marii Murawskiej, Weroniki Cynarskiej, Olgi Butkiewicz, Agaty Lewandowskiej, Zuzanny Sęktas, Mateusza Grula, Pawła Uryniuka, Wiktora Ćwieka, Kornelii Buszki . Drużynowy Mistrz Polski Szkół Sportowych. Prowadzi w UKP Polonia Warszawa grupę zawodników z rocznika 2003-2005. 

  Agata Chmarra

  Trenerka

  Monika Jarecka-Skorykow

  Trenerka

  Tomasz Bocheń

  Trener

  Dariusz Polkowski 

  Trener

  Trener I klasy. Wychowawca wielu mistrzów i rekordzistów Polski w kategorii młodzików i juniorów w UKS Rekin Warszawa” i UKS „GIM 92 Ursynów” Warszawa. Od 2016 roku związany z UKP Polonia Warszawa. Nauczyciel w Liceum Mistrzostwa Sportowego nr 62.  Nauczyciel akademicki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. 

  Wojciech Kobylarczyk

  Trener

  Trener pływania I klasy, absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, ratownik WOPR oraz instruktor gimnastyki podstawowej. Koordynator szkolenie w Liceum Mistrzostwa Sportowego nr 62 oraz w naszym klubie. Z UKP Polonia Warszawa związany od 2017 roku. Poprzednio trener w klubach UKS Rekin Warszawa, UKS “GIM 92 Ursynów” Warszawa oraz UKS Jagiellonka Warszawa. Jego zawodnicy mają na swoim koncie wiele osiągnięć takich jak: Mistrzostwo Polski indywidualne i drużynowe. Co roku drużyna złożona z jego zawodników znajduje się w pierwszej 10 najlepszych drużyn w danej kategorii wiekowej w Polsce. Jego zawodnicy byli powoływani do Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Jest również trenerem Międzywojewódzkiego Mistrza Polski Młodzików w dwuboju nowoczesnym. 

  Grzegorz Kurek

  Trener przygotowania motorycznego

  Trener przygotowania motorycznego, trener personalny i trener siatkówki.

  Od 12 lat związany ze sportem, a w szczególności z siatkówką, aktualnie trener przygotowania motorycznego w Cuprum Lubin.

  Jako absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także warszawskiej Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie chętnie współpracuje z zawodowymi sportowcami z uwzględnieniem wymogów biomechanicznych dedykowanym danej dyscyplinie. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z obszaru przygotowania motorycznego sportów zespołowych i indywidualnych.

  Władze klubu

  • Prezes: Tomasz Tomkiel

  • Wiceprezes: Piotr Piotrowski

  • Sekretarz: Joanna Bolek

  PARTNERZY KLUBU