Skip to main content

Komunikat Zarządu UKP Polonia Warszawa

Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi odpłatności za treningi pływackie organizowane przez Klub w nadchodzących tygodniach, pragniemy wyjaśnić, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji z dnia 23 października 2020 roku, w związku z całkowitym przejściem na zdalne nauczanie, szkoły nie mogą finansować zajęć sportowych, w tym dotychczasowych treningów pływackich.

Współpraca pomiędzy naszym Klubem a szkołami SP 158 oraz LO SMS Anders polega m.in. na tym, że część kosztów treningów pływackich w zakresie wynajmu pływalni pokrywają obie szkoły i w chwili obecnej jest to niemożliwe.

Jednocześnie informujemy, że Klub w swoim budżecie nie dysponuje środkami, które zapewniłyby szkolenie pływackie w dotychczasowym wymiarze.

Analizując sytuację i możliwości budżetowe Klubu podjęliśmy decyzję, że aby utrzymać szkolenie (w zmniejszonym wymiarze) i utrzymać formę zawodników przygotowujących się do startów w Mistrzostwach Polski oraz aby młodsi zawodnicy mogli nadal rozwijać swoje umiejętności i nie spędzali czasu jedynie przebywając w domu, zwróciliśmy się do Państwa z propozycją współfinansowania treningów pływackich odbywających się w naszym Klubie.

Zaproponowaliśmy finansowanie zajęć odbywających się na basenie w proporcjach 50% Klub i 50% Rodzice. Kwota ta będzie się zmieniać w zależności od faktycznej ilości planowanych treningów i ilości osób chętnych do treningu. Dlatego też będzie podawana w rozliczeniach tygodniowych.

Zwracamy Państwa uwagę na fakt, że oferta skierowana jest tylko i wyłącznie do chętnych. Nie jest obowiązkowa. Niemniej jednak w przypadku podjęcia decyzji o udziale w treningach w danym tygodniu nie ma możliwości rezygnacji z opłat za poszczególne zajęcia w przypadku nieobecności na zajęciach. Fakt ten wynika z systemu wynajmu od Aktywnej Warszawy poszczególnych torów na basenie i braku możliwości korekty w przypadku absencji zawodników. Klub za niewykorzystane tory musi zapłacić 100% umownej stawki.  

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu ostatnią, tak szeroko dyskutowaną decyzję Zarządu Klubu dotyczącą nieobowiązkowej, dodatkowej odpłatności za treningi i spotka się ona z Państwa zrozumieniem.

Naszym celem jest, aby działania Klubu były transparentne i w związku z tym zachęcamy do kontaktu z Członkami Zarządu. Chętnie wysłuchamy Państwa pytań i wątpliwości i postaramy się na nie odpowiedzieć. Liczymy też na Państwa pomysły, które pomogą usprawnić codzienne działania Klubu.

Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres mailowy klubu: klub@ukppolonia.pl. Jesteśmy także zawsze gotowi na spotkanie z Państwem w biurze naszego Klubu.

Z pozdrowieniami

Zarząd UKP Polonia Warszawa